Přihlásit se    Mikrofórum    Registrovat    Hledat    FAQ

 

Předpověď počasí Online TV - hudební, filmové MP3 - online - přidej oblíbenou skladbu Zkoušeno na IE Hry - online Zahraj si šachy

Mikrofórum

 
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Co je Czech status quo, možná, snad hloupý Honza.
 Odeslat Napsal: 30 lis 2010 18:42 
Offline
Mistr link 200
Mistr link 200

Registrován: 08 črc 2008 19:49
Příspěvky: 287
Co je Czech status quo, možná, snad hloupý Honza.
pondělí 11. říjen 2010 16:18 :jz
Místo této pohádky si představte současnost tohoto státu a Honzu nahradíme naší vládou. Pohádka je sice pěkná věc, ale pouze v případě vítězství nad drakem. Pokud ale Honza dostane grunt. Stodolu s chlévem pronajme za korunu vedlejší vesnici, zjistí zbytečnost držet si les a pole. Jeto ale filuta spočítá si co sní a za to je věnuje zbytek majetku statkářovi. Rozhodnutí vlády a dopad těchto kroků na stát je podobno této pohádce. Není to žádné umění bez rozmyslu snížit všechny výdaje o 10%. Takové pitomé rozhodnutí dokáže každý břídil a vydávat to za moudro tohoto státu je ubohé. Pokud si toto nikdo z voličů neuvědomí budeme nadále v zajetí zlatokopecké garnitury, jejímž jediným cílem je co největší zisk spřátelených firem podporujících tyto strany. Veškerý původní majetek našeho Českého státu je již definitivně a nenávratně rozdán, malá část stále zbývá. Stačí pouze předat zahraničním majitelům nemocnice, pole, lesy a energetiku.

Naše pohádka o Honzovi pokračuje takto.

Honza se nestal králem

Bylo nebylo...Tak se stalo nemožné, jednou chaloupku i s ostatním majetkem zabavil Honzovým rodičům zlý král. Jindy v jiné pohádce by získal princeznu po nelítostné bitvě s drakem, zde na milého Jana čeká jiný osud. Honza vzal ranec buchet a vyšel do světa na zkušenou. Prošel mnohé kraje a moc se mu ve světě líbilo.

Pohádkový dědeček

Sluníčko předalo svou vládu první hvězdičce a měsíček se nádherně rozzářil, posadil se tedy utrmácený Honza u rozcestí, vyndal buchty a zčistajasna se zjevil stařík. Požádal skromně o kousek buchty. Honza byl slušně vychován a tak neváhal a o buchty se sním rozdělil. Dobře udělal. Stařík dojedl zvedl se a pravil. "Honzo já jsem kouzelný dědeček a za to, že jsi se rozdělil Ti pomohu svůj grunt dostaneš na spět. Přidám ti ještě dobrou radu a té se drž budeš pak i velmi bohatý. Ze všech svých příjmů dávej na stranu 10% a se zbytkem nalož jak chceš, vždy tak aby jsi byl šťasten a spokojen jen si pamatuj NIKDY NEUTRAŤ VÍC NEŽ VYDĚLÁŠ!!! HLAVNĚ NEZAPOMEŇ NIKDY NA TĚCH 10%. " tak pravil kouzelný dědeček.

Království, kde pečení holuby lítají sami do huby.

Viděl mnohá velká bohatství. Téměř ve všech královstvích létaly pečení holuby jen tak bez práce do huby a všichni měli všechno hned bez práce. Viděl sice spoustu chudáků pod mostem, i ti kdysi měli všechno jenže Honzu nezajímalo proč jsou bez střechy. Mnohem víc mu učarovala skutečnost, že si každý může pořídit na půjčku vše co potřebuje od auta bytu až po dovolenou a vánoční dárky. Často snil o tom jaká by to byla krása mít to takhle zařízeno i v našem království.

Král zemřel a Honza dostal zabavený majetek

Honza ještě pořádně nedospěl, nepoznal všechny úskalí a nástrahy života. Na cestách ho dostihla zpráva o změnách v jejich království. Rádci rozhodli, že po smrti starého krále dostane spět grunt. Honza byl navýsost spokojený už nemusí pracovat. Rozhodl se že bude žít jako v těch krásných zemích které nedávno navštívil. Stodolu s chlévem pronajme za korunu vedlejší vesnici, zjistil zbytečnost držet si les a pole na těch by musel pracovat. Jeto ale filuta spočítá si co sní a za to je věnuje statkářovi.

Honza nepočítal s Hedvikou kterou si vezme, ani se dvěma potomky.

No nevadí má svou velkou chalupu a navíc mu patří i chaloupka po rodičích (vejmynek). Proto tedy vejmynek zastaví na půjčku . Bude si moct zvelebit okolí Vždyť ta nová dlažba je tak lákavá. Vlastně ani starat se o ni nemusí, může si zjednat cestáře postaví závoru a ještě vydělá na mýtném. Může tu cestu potom rozšířit soused se tam vejde s volem a za pár grejcarů ho občas vezme do města.

Trvalo dlouho než děti vyrostly.

Teď už může jít jeden k cestáři zahazovat díry za kousek chleba a druhý za mléko pást statkářovu kozu. Vlastně nic jiného neuměly, na školu nezbylo. Honza totiž musel víc zaplatit ponocnému. Někdo přeci musí hlídat klestí na zimu od hajného a šindele na střeše. Marně vzpomínal na dědečka co mu radil aha nezapomněl 10%. Dobře ušetří všem zaplatí o tu částku méně. Paráda tak hezky to je spočítané, všude zaplatí o 10% méně a ještě ho za to budou mít všichni okolo rádi. Prima ještě mu zbylo na oslavu a nový trakař. Vlastně je pravda že na školu celou to nestačilo, švec neslevil a místo vysokých bot na zimu koupily krásné tenisky. Taky krejčí mu místo kalhot mohl za méně grošů dát jen kraťasy. Vlastně má ještě postel a krb. Možná je brzo prodá a potom koupí ve slevě kožich bude alespoň pěkně vypadat. Na opravu celé rozpadající se střechy to stejně bylo málo.

Honza nedopadl vůbec dobře. :-(

V kruté zimě prochladl a zemřel. Měl to ale štěstí celá vesnice se tehdy seběhla. Považte to dobře přátelé. Oni ho ti synci přece vezly na skoro novém nepoužitém trakaři. Rozhodnutí vlády a dopad těchto kroků na stát je podobno této pohádce. Není to věru žádné umění, jen tak bez rozmyslu, bez stanovení priorit pro další rozvoj země, ušetřit pouze rozhodnutím plošně snížit všechny výdaje o 10%. Takové rozhodnutí dokáže každý břídil a vydávat to za moudro našeho státu je ubohé. Pokud si toto nikdo z voličů neuvědomí budeme nadále v zajetí zlatokopecké garnitury, jejímž jediným cílem je co největší zisk spřátelených firem podporujících tyto strany.

Jak to vidíte vy přátelé?Vladimír Prokeš


Nahoru 
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
 
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvek: 1 ] 


 
Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

| Odkazy na stránky - zdarma (6:1) |

 

Free counters

Zábava - Online filmy, hry ...

Podpořte tyto stránky - umístěte tento kód na své stránky:

<p><a href="http://forum.mikroforum.cz/" target="_blank"><img src="logo_m2.png" border="0" width="88" height="31" alt="Zábava - Online filmy, hry ..."></a></p>

Místo pro Vás

Reklama